Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Google Wave odeszło w zapomnienie, ale idea pracy grupowej pozostała. Takie możliwości mają dawać użytkownikom Google + nowe aplikacje, które pojawią się na serwisie już w 2012 roku.

Po udanym debiucie na amerykańskiej giełdzie usługi Jive, również Google poważnie myśli nad wprowadzeniem narzędzi umożliwiających pracę grupową. Nowe aplikacje zintegrowane z portalem społecznościowym G+ mają stanowić wyjście na przeciw oczekiwaniom klientów biznesowych, na których aktywny udział w serwisie poważnie liczą twórcy portalu. Jak zapowiedział A. Singh już niebawem powstanie nowa społecznościowa platforma do współpracy przy aplikacjach z pakietów Dokumenty, Gmail, a także wideo. Co ciekawe Google już teraz wykorzystuje wewnętrznie swój serwis społecznościowy do rozwijania niektórych projektów.

Od niedawna wykorzystywać serwis Google+ mogą również posiadacze kont w ramach Google Apps, używanych przede wszystkim do zastosowań biznesowych. Wzorem projektu Google Wave nowe aplikacje mają stanowić środowisko ułatwiające pracę w grupie oraz wspólne dyskutowanie nad projektami.

Categories: Google+, Nowości

Leave a Reply