Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Timeline, czyli nowy interfejs Facebooka, to funkcjonalność pozwalająca na lepszą ekspozycję treści zamieszczonych na profilu. Opcja ta daje szereg możliwości począwszy od graficznej prezentacji zdjęć, aż po zarządzanie kontami użytkowników. Najbardziej zauważalny jest jednak baner znajdujący się na topie, pozwalający na umieszczenie zdjęcia w tle. Element ten już teraz stal się ciekawym narzędziem e-marketingowej promocji.

Profilowe zdjęcie w tle to obraz o wielkości 849 x 312 px. By je zmienić wystarczy kliknąć w miejsce, gdzie ma się ono pojawić, by wyświetliła się nam lista opcji, a wraz z nią możliwość edycji pola tła. Chociaż formalnie, zamieszczone zdjęcie nie może pełnić funkcji oferty w znaczeniu handlowym, to jednak już teraz wykorzystywane jest ono jako forma autopromocji oraz prezentacji własnego portfolio.

By timeline spełniał funkcję autopromocji powinien nie tylko być odpowiednio przygotowany graficznie, ale także zaciekawić nietypową koncepcją oraz pomysłowością wykonania. Poniżej prezentujemy kilka przykładów najciekawszych naszym zdaniem rozwiązań.

Coś dla pasjonatów sztuki oraz znawców programów do obróbki graficznej – ostatnia wieczerza w wydaniu bardziej współczesnym.

Ci, którzy lubią dzielić się swoimi przemyśleniami z pewnością zainteresują się taką formą prezentacji banera.

Jak ciekawie połączyć banner ze zdjęciem w tle? Być może właśnie tak.

Dla fanów technologii dotykowych oraz miłośników urządzeń mobilnych proponujemy takie oto rozwiązanie:

Ciekawy pomysł na wykorzystanie zdjęć polaroidowych. Propozycja dla tych, którzy w dziedzinie projektowania graficznego dopiero raczkują.

Tu nieco bardziej rozbudowana wersja poprzedniej koncepcji. Ciekawa i przejrzysta forma prezentacji własnej osoby.

Categories: Aplikacje, Facebook, Recenzje

Leave a Reply