Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Ogarnięcie wszystkich profili na portalach społecznościowych może być kłopotliwe. Warto więc korzystać z narzędzi, które pozwolą na synchronizację publikowanych wpisów.

Rob McGee to nowa aplikacja pozwalająca na automatyczne przekazywanie naszych wiadomości publikowanych na Google+ bezpośrednio na tablice znajomych na Facebooku lub Twitterze.

By włączyć dodatek wystarczy wejść na stronę: http://gplus.sagg.im/ i zalogować się na swoje konto za pomocą Facebooka lub Twittera (ikona w prawym górnym rogu). Potem wystarczy tylko przełączyć się na Google+ i dodać aplikację Roba McGee do znajomych. Publikowane w ramach tego kręgu posty dzielimy automatycznie także z innymi sieciami społecznościowymi.

Po zalogowaniu się przy pomocy Facebooka strona wyświetla kod, który należy umieścić na Google+. Adresatem posta ma być Rob, ale koniecznie należy pamiętać, aby nie wybrać kręgu z nim, ale jego osobę. Po chwili usługa zostanie aktywowana. Jak na razie aplikacja pozwala na udostępnianie postów. Bardziej zaawansowane funkcje np. zdjęcia nie działają, są one jedynie publikowane jako odsyłacze do albumów na Google+.

Categories: Aplikacje, Facebook, Google+

Leave a Reply