Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Facebook Messenger to komunikator, którego celem jest umożliwienie użytkownikom komunikacji poza samym serwisem, natomiast za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak BlackBerry, Android oraz iPhone. Już wkrótce natomiast poznamy jego desktopowy odpowiednik.

Messenger to prosta aplikacja, pozbawiona co prawda niektórych funkcji znanych nam z innych komunikatorów internetowych. Aplikacja łączy się z Facebookiem za każdym razem, gdy użytkownik mobilny korzysta z internetu na swoim smartfonie. Desktopowa wersja komunikatora, który ma pełnić funkcję systemu powiadomień i czatu, jest obecnie testowana przez ograniczoną grupę użytkowników. Aplikacja ma być mniej inwazyjna i łatwiejsza w obsłudze, niż dotychczasowy system powiadomień, pojawiający się w formie dymku na górnym pasku menu.

Social Plus to aplikacja mającą na celu umożliwienie użytkownikom uzyskanie dostępu do Twittera, Google+ i Facebooka w tym samym czasie i za pomocą jednej aplikacji. Usługa działa na urządzeniach mobilnych wyposażonych system iOS -  iPhone, iTouch oraz iPad, dostępna jest  także dla użytkowników Androida.

Aplikacja do pobrania na stronie

Równie ciekawym dodatkiem jest Gooce pozwalająca Internautom na kontrolę oraz korzystanie z LinkedIn, Faceooka i Twittera poprzez Google+. Dzięki tej usłudze możliwe jest śledzenie postów publikowanych na innych portalach bezpośrednio z Google+. Docelowo Gooce ma być przewodnikiem po nowym portalu społecznościowym Google.

Aplikację znajdziecie na strnie

Categories: Aplikacje, Google+

Leave a Reply