Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Sendible


W skrócie:

Sendible to aplikacja, która pozwala na zwiększenie zaangażowania fanów i analizowanie efektów marketingowych działań prowadzonych za pośrednictwem różnych portalu społecznościowych.

Szerzej:

Aplikacja pozwala:

  • Dotrzeć do klientów skupionych na wielu platformach – przez integrację takich kanałów jak e-mail, SMS i media społecznościowe.
  • Mierzyć efektywność prowadzonych działań prowadzonych zarówno za pomocą kampanii e-mailingowych jak i social media.
  • Monitorować opinie o marce, poprzez umożliwienie śledzenia komentarzy na temat brandu zamieszczanych na portalach społecznościowych.
  • Budować świadomość marki – poprzez budowanie zaangażowania i zwiększenie ruchu na stronie domowej.
  • Planować wiadomości i automatyczne odpowiedzi – aplikacja pozwala na tworzenie internetowych kampanii marketingowych oraz wysyłanie automatycznych wiadomości np. z okazji urodzin czy innych wydarzeń.
  • Zarządzanie wieloma użytkownikami i klientami.

One Way Commerce

 

W skrócie:

One Way Commerce to aplikacja shoppingowa pozwalająca na robienie zakupów w sklepach internetowych bezpośrednio z poziomu Facebooka. Aplikacja automatycznie pobiera dane z QuickBooks oraz Salesforce.com bez konieczności ręcznego aktualizowania danych. System zintegrowany jest ponadto z systemem płatności PayPal.

Szerzej:

Aplikacja pozwala na dotarcie z ofertą sklepu do wielomilionowego grona Internautów skupionych wokół Facebooka. Program pozwala na prezentowanie poszczególnych produktów wraz z ich opisem oraz ceną. Użytkownicy dodatkowo otrzymują możliwość komentowania poszczególnych produktów, polecania ich swoim znajomym oraz tradycyjnego like’owania. Dzięki temu oferta sklepu jest promowa na sposób wirusowy, mając w ten sposób szansę na dotarcie do nowych użytkowników Facebooka bez konieczności uruchamiania kampanii reklamowej.

My Band

W skrócie:

Prawdziwa gratka dla utalentowanych muzycznie freelancerów – aplikacja pozwala na promowanie utworów oraz profilu zespołu za pośrednictwem Facebooka.

Szerzej:

Aplikacja pozwala na łatwe i szybkie stworzenie profilu zespołu, dając jednocześnie możliwość publikowania postów, video, piosenek oraz planowanych wydarzeń. Program pozwala również na dystrybucję biletów oraz linkowanie do piosenek znajdujących się na platformie iTunes. Dodatkowo, fani mają możliwość dodawania piosenek do swoich stron na Facebooku. Aplikacja umożliwia również zapraszanie fanów do stworzonej w ramach profilu listy przebojów oraz listy mailingowej. Program pozwala również na analizowanie, która piosenka cieszy się największym powodzeniem, wyświetlając dane dotyczące odtwarzania utworu.

Join My Mailing List


W skrócie:

Join My Mailing List to aplikacja pozwalająca na szybkie tworzenie listy mailingowej prosto z poziomu Facebooka. Program nie wymaga ręcznego administrowania, zaś cały przebieg procesu zgłoszeniowego jest automatyczny i bardzo szybki.

Szerzej:

Aplikacja pozwala fanom na zgłaszanie swoich adresów e-mail do listy mailingowej. Po dokonaniu rejestracji użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail z prośbą o aktywację konta. Aplikacja umożliwia również rozszerzenie parametrów zbieranych danych o informacje kontaktowe i demograficzne.

Categories: Aplikacje, Facebook

Leave a Reply