Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Rok 2012 Google+  uczciło wydaniem nowych aktualizacji i dodatków. Rozwiązania dedykowane dla standardowych użytkowników oraz klientów biznesowych mają jeszcze bardziej zachęcić do korzystania z portalu.

„Ucisz” znajomych

Ciekawym dodatkiem jest tzw „volume control” pozwalający na regulowanie częstotliwości, z jaką na naszym strumieniu będą pojawiały się aktualizacje statusu wybranych znajomych. Jeżeli denerwują nas częste wpisy lub komentarze niektórych osób są dla nas mało interesujące, warto skorzystać z tej funkcji. Wybierając ją zyskujemy możliwość wyciszania oraz ukrywania postów od osób należących do poszczególnych kręgów znajomych. Dostępna czterostopniowa skala, pozwala nam zdecydować jaka ilość informacji ma się pojawiać od osób z naszych kręgów. Kolejną ciekawą informacją jest usprawnienie systemu powiadomień, który dzięki nowej stylistyce stał się bardziej czytelny.

Nowy edytor zdjęć

Kolejne modyfikacje dotyczą systemu udostępniania i publikowania zdjęć. Biorąc przykład z rozwiązań znanych nam z Facebooka, nowe dodatki do Google + pozwalają użytkownikom na przeglądanie zdjęć w trybie pełnoekranowym,zaś tagowanie zdjęć jest teraz łatwiejsze, zaś umieszczane pod nimi komentarze – lepiej wyeksponowane. Wreszcie, Google proponuje użytkownikom proste narzędzia do edycji i kadrowania zdjęć, które pozwala także na dodawanie tekstu oraz ciekawych ramek.

Propozycje dla firm

Ciekawie przedstawiaj się również poprawki wprowadzone z myślą o klientach biznesowych. Od teraz profile marek czy firm mogą mieć kilku administratorów, zaś każdy z nich może śledzić ilu użytkowników nawiązało interakcję z daną stroną.

Ulepszenia zaproponowane przez G+ nie bez przyczyny wydają się być lustrzanym odbiciem poprawek wdrożonych na takich portalach jak Facebook czy Twitter. Być może już niedługo, również Google wprowadzi statystyki pozwalające na śledzenie tego, ile osób „mówi” o firmowym profilu, oraz jaka zawartość strony okazała się najbardziej interesująca dla odwiedzających. Na razie podobną  funkcję spełnia dodatek ripples, o którym pisaliśmy w poprzednich postach.

Categories: Google+, Nowości

Leave a Reply