Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Google+ Sparks to funkcja ułatwiająca użytkownikom znajdowanie interesujących ich treści przy użyciu wyszukiwarki Google+. Aplikacja, po wprowadzeniu danego tematu ( w formie np. tagów), wyszukuje powiązane strony i wyświetla wyniki, które mogą nas zainteresować. Opcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku profili firmowych. Pozwala ona m.in. na promowanie treści, bez konieczności reklamy, przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie funkcji wyszukiwania.

Możliwości wtyczki możecie zobaczyć na tym oto filmie.

Udostępnianie treści w sekcji Sparks nie wymaga od webmastera żadnych specjalnych czynności, ważne jest jednak, by prawidłowo udostępnić indeks witryny robotom indeksującym Google.

Dodatkowa promocja treści możliwa jest dzięki zastosowaniu przycisku +1. Opcja ta ułatwia użytkownikom znalezienie odpowiednich treści – witryn, wyników wyszukiwania Google albo reklam – dzięki opiniom osób, które znają i którym ufają. Przycisk +1 jest widoczny nie tylko w wyszukiwarce Google, ale także w witrynach oraz reklamach. Może się on znaleźć na przykład obok reklamy Google lub artykułu na witrynie informacyjnej.

Dodatkowo, za pomocą przycisku +1 użytkownicy mogą polecać treści znajdujące się na stronie swoim znajomym i osobom z listy kontaktów – takie treści będą odpowiednio oznaczone w miejscu, gdzie jest to najskuteczniejsze, tzn. obok wyników wyszukiwania Google. Ponadto oznaczenia „+1″ nadawane przez użytkowników są widoczne na ich profilu Google. Chociaż rekomendacje +1 są zawsze publiczne, użytkownicy mogą wyświetlać lub ukrywać kartę +1 w swoim profilu.

Warto korzystać z tych możliwości, gdyż treści polecane przez znajomych są często trafniejsze, bardziej wiarygodne oraz popularniejsze. Znacznik +1 to tylko jeden z wielu czynników stosowanych przez Google do określania trafności i rankingu stron, który dzięki osobistym adnotacjom wyświetlanym obok strony w wynikach wyszukiwania, może poprawić widoczność witryny oraz atrakcyjność jej krótkiego opisu, dzięki czemu wzrośnie prawdopodobieństwo, że użytkownicy otworzą daną stronę.

Categories: Nowości

Leave a Reply