Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Memy to nic innego jak miniaturowe zdjęcia wraz z tekstem – aforyzmem, cytatem lub błyskotliwą myślą, które już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością na Facebooku. Teraz taka funkcjonalność czeka również na użytkowników Google+.

 

Od niedawna Google + oferuje swoim użytkownikom nową opcję edycji udostępnianych zdjęć w serwisie społecznościowym.  Chcąc zwiększyć funkcjonalność portalu oraz ściągnąć szerszą grupę docelową, Google+ udostępnia narzędzie umożliwiające tworzenie fotograficznych memów. Program jest dodatkiem do  Picnic’a  – zaawansowanej aplikacji, pozwalającej na  edytowanie zdjęcia przed udostępnieniem, nadając mu m.in.  filtry, efekty i ramki.

Generator memów umożliwia natomiast załadowanie zdjęcia z dysku lub też wybranie fotografii z istniejącej bazy i dodanie tekstu w jego górnej, środkowej i dolnej części. Tekst wpisywany jest charakterystyczną grubą i białą czcionką z czarnymi krawędziami (pogrubiony Impact). Tekst można dodatkowo wyrównać od prawej, lewej oraz od środka.

Tworzenie memów za pomocą generatora G+ jest bajecznie proste. Aby stworzyć swój tekst należy przeciągnąć zdjęcie w okno udostępniania i wybrać funkcję „Dodaj tekst”. Stworzoną grafikę można udostępnić w swoim profilu.

Zestaw autorskich memów znajdziecie na profilu Colina McMillena

Categories: Google+

Leave a Reply