Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Luty 2012 upłynie pod znakiem gier społecznościowych. Kilka dni temu, po wielkim oczekiwaniu w środowisku graczy, niemiecka firma Crytek (tak, tak – twórcy Crysisa) uruchomiła własny portal społecznościowy GFACE. Jaka jest idea i możliwości serwisu?


GFACE to w zamyśle portal dla graczy, do którego dostęp uzyskają nie tylko posiadacze PC, ale także urządzeń mobilnych. Paleta dostępnych gier obfituje w propozycje wykonane w 2D, jak i 3D. Wszystkie z nich oparte będą na systemie F2P oraz będą streamowane z serwerów GFACE, podobnie ja w usłudze Onlive.

Wyróżnikiem GFace jest możliwość wspólnego grania użytkpowników różnych platform – PC, smartfonów i tabletów. System automatycznie dostosuje produkcje uruchamiane w autorskiej „chmurze” (Cloud Gaming) Cryteka do właściwości używanej przez graczy platformy. Sama zaś platforma powstaje pod kątem systemu Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), który zaoferuje bogatą współpracę urządzeń mobilnych z różnego rodzaju kontrolerami pod USB (klawiaturami, myszkami, padami).

Serwis posiada również rozbudowane funkcje społecznościowe. Użytkownicy będą mogli zapraszać przyjaciół, prowadzić wideo-czaty, czy śledzić aktywność znajomych. Portal ma korzystać z mechanizmu, który pozwoli wchodzić w interakcje z innymi graczami metodą „przeciągnij i upuść” – jeśli będziemy chcieli zaprosić kogoś do wspólnej zabawy, czy z nim porozmawiać, wystarczy, że przeciągniemy jego ikonkę w odpowiednie miejsce. Podobnie będzie można dzielić się swoimi zdjęciami, czy filmami.

Categories: Aplikacje, Nowości

Leave a Reply