Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Jeżeli masz czas, zmysł estetyczny, umiejętności oraz zapał przygotowanie własnego timeline nie będzie trudne. Gorzej, jeśli programy graficzne znasz tylko w teorii, a chcesz by twój profil był naprawdę niepowtarzalny.

Pomocą mogą okazać się darmowe kreatory timeline, za pomocą których można albo samodzielnie przygotować tło, lub też pobrać jedną z darmowych propozycji. Takie narzędzia pozwalają na wgranie timeline bezpośrednio na facebookowy profil, zaś galeria propozycji jest imponująca. Jeżeli jednak stawiasz na własne zdolności i zindywidualizowany projekt, możesz wykorzystać je do przygotowania własnego tła. Edytor pozwala na tworzenie kolaży, miksów, panoramy zdjęć, kadrowanie obrazów, efekty polaroid, podpisywanie oraz podstawową obróbkę graficzną zdjęć, bez konieczności znajomości zaawansowanego oprogramowania.

Poniżej przedstawiamy listę stron na których znajdziecie edytory oraz kreatory timeline. Koniecznie do spełnienia warunki: profil na facebooku, obsługa java script i …. odrobina fantazji!

1. myFBcovers

To bardzo prosty w obsłudze kreator, który pozwoli Ci stworzyć ciekawe i niepowtarzalne tło do swojego timeline. BY tego dokonać, kliknij na “Create Custom Facebook Cover”. Na kolejnej stronie pojawią się okna, za pomocą który będziesz mógł załadować zdjęcia. Potem pozostaje już tylko wykadrowanie obrazów, dostosowanie rozmiarów fotografii oraz ułożenie zdjęć / zdjęcia wg własnego pomysłu. Kreator pozwala również na dodawanie efektów, takich jak sepia, zdjęcie w odcieniach szarości, oraz efekty: polaroid, panorama, obracanie zdjęcia, znak wodny. Możesz również stworzyć kolaż, że zdjęć profilowych swoich znajomych. By skorzystać z tych możliwości, wybierz Create Collage i wskaż znajomych, których zdjęcia mają zostać wykorzystane. Kreator sam automatycznie zaproponuje ci miks zdjęć, który jeśli ci się nie spodoba, możesz zmienić za pomocą przycisku “Start Over” . Potem wystarczy tylko zaakceptować gotowy projekt klikając na “Make My Cover”.

2. firstcovers

Kreator i generator w jednym. Do dyspozycji masz bogatą galerię gotowych projektów oraz edytor, który pozwoli Co na stworzenie własnego pomysłu.Możesz wybierać spośród efektów typu cytat, polaroid, klocki scrabble, a nawet odbicia ust! Jeżeli to ci nie wystarcza wybierz “Advanced Cover Maker“.

3. Get-Covers

Prościej się już chyba nie da – możesz wybrać gotowy projekt, lub stworzyć własny. Edytor pozwala na dodanie zdjęć, wprowadzenie tekstu oraz zaawansowaną obróbkę graficzną każdego z elementów timeline. To co? Do dzieła!

Categories: Aplikacje

Leave a Reply