Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Facebookowy  „Timeline”  zyskał nową funkcjonalność. Dzięki współpracy portalu z takimi serwisami jak Spotify, Netflix czy Kobo, każdy użytkownik Facebooka posiadający konta w którymś z tych portali otrzymał możliwość zintegrowania ich ze swoim profilem. W efekcie  w dziale aplikacje, wyświetlane są informacje na temat tego, czo czytał, czego słuchał oraz jaki film obejrzał w ostatnim czasie.

 

Funkcję taką spełniają teraz aplikacje typu Open Graph. Najbardziej znane przykłady to wtyczki dla serwisów Washington Post Social Reader czy The Guardian. Są to aplikacje tworzone przez deweloperów, które informują o aktywności użytkownika, który przeczytał artykuł publikowany na tych portalach, ale za to bezpośrednio z poziomu Facebooka. Serwis automatycznie informuje naszych znajomych o tej aktywności, zaś analogiczne informacje wyświetlają się w naszych Aktualnościach oraz w Tickerze.

Ciekawych rozwiązań dostarczą nam też aplikacje muzyczne. Facebook testuje funkcję „Listen With”, która umożliwia odsłuchanie utworu, którego aktualnie słuchają nasi znajomi. By tego dokonać, wystarczy, że najedziemy kursorem na odpowiednią osobę, przy której nazwisku wyświetli się charakterystyczny symbol „nutki”, a wówczas otworzy się okienko z dokładną informacją o piosence. Odsłuchanie utworu odbywać się będzie za pośrednictwem tej samej aplikacji, z której korzysta znajomy.

 

źródło – Business Insider

Aplikacje, które można dodac do osi czasu znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/about/timeline/apps.  Wśród nich znaleźć można panel aplikacji i gier, który pokazuje zaproszenia od znajomych, a także listę proponowanych aplikacji i listę aplikacji używanych przez znajomych.

Dodając aplikację do osi czasu, taka informacja pojawia się także na pasku aktywności i w Aktualnościach. W zależności od ustawień prywatności konta, aktywność aplikacji może być widoczna dla innych osób korzystających z aplikacji lub strony internetowej. Co ciekawe – jeśli zechcesz usunąć zdarzenie dotyczące aplikacji ze swojej osi czasu lub dziennika aktywności, możesz to zrobić w każdej chwili.

By tego dokonać, wystarczy na ekranie instalowania aplikacji odszukać ikonę wyboru odbiorców, która pozwala określić, kto będzie mógł zobaczyć Naszą aktywność w danej aplikacji. Po zainstalowaniu aplikacji można przeglądać i zarządzać jej ustawieniami w menu Ustawienia aplikacji.

Aby uzyskać dostęp do ustawień aplikacji:

  •  Otwórz menu rozwijane konta w prawym górnym rogu Facebooka i kliknij pozycję Ustawienia konta.
  •  Z menu w lewej kolumnie wybierz Aplikacje.
  • Na stronie Ustawienia aplikacji kliknij przycisk Edytuj obok aplikacji, której ustawienia chcesz zmienić.
  • W obszarze Prywatność aktywności w ramach aplikacji za pomocą rozwijanego menu wybierz grupę osób, którym chcesz udostępniać informacje

 

Categories: Facebook

Leave a Reply