Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Lubisz dzielić się swoimi aktywnościami? A może chcesz po prostu ożywić swój profil na Facebooku? Jeżeli tak, to możesz wybierać spośród 60 aplikacji, które zmienią twój Timeline w pełni funkcjonalne narzędzie.

Aplikacje o których mowa, to narzędzia, które rozszerzają możliwości interfejsu Timeline zarówno w przypadku użytkowników indywidualnych jak i firmowych panpage. Korzystając z takich narzędzi, aktywności użytkownika są publikowane w czasie rzeczywistym – niezależnie czy dotyczy to odsłuchania utworu muzycznego, przeczytania artykułu, obejrzenia filmu, czy zakupienia czegoś w sklepie internetowym. Do tej pory największa popularnością cieszą się aplikacje integrujące Facebooka z takimi serwisami jak Dailymotion,The Guardian,Yahoo, Washington Post,czy eBay.

 

Co dają takie narzędzia?

Aplikacje te są powiązane z nowymi funkcjami Facebooka i pozwalają na społecznościowe czytanie, gotowanie, słuchanie muzyki itd. O tych aktywnościach pozostali użytkownicy serwisu dowiadują się czytając powiadomienia wyświetlane na tablicy zaprzyjaźnionej osoby. Największą korzyścią jest to, że powiadomienia te dają szybki dostęp do treści artykułów bez konieczności opuszczania serwisu. Takie aplikacje to również korzyść dla serwisów – powiadomienia to nic innego jak forma reklamy, a ta wg ostatnich badań przynosi bardzo dobre efekty. Dość wspomnieć o tym, że wtyczka społecznościowa zwiększyła czytelnictwo Washington Post o 35%, zaś Guardian zyskał 5 mln nowych entuzjastów.

Kolejny plus to sam sposób przeszukiwania treści. W przypadku niektórych serwisów artykuł można przeczytać bezpośrednio z poziomu Facebooka, a więc bez konieczności wychodzenia z serwisu.

Są i minusy – zainstalowanie aplikacji oznacza, że każda twoja aktywność w internecie będzie śledzona i odnotowywana przez Facebook w postaci wpisu na Twojej tablicy. Aplikacje publikują powiadomienia automatycznie, bez wcześniejszego informowania użytkownika o tym fakcie.

Categories: Facebook

Leave a Reply