Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Podobno nic tak zbawiennie nie wpływa na psychike i duszę człowieka jak kontak ze sztuką. Jezelio jednak nie wystarcza wam odtwarzanie muzyki na you tube, lub po prostu jesteście bardziej wyczuleni na walory wizualne, warto wybrać się do muzeum. Tym, którzy z jakichś powodów nie moga ruszyć się z domów, Google proponuje specjalny projekt, stanowiący największe na świecie e-muzeum, skupiające w jednym miejscu zasoby z aż 151 placówek z 40 krajów.

Serwisy społecznosciowe już nie raz udowodniły nam, że łączenie rzeczywistosci ze sztuką i światem nowioczesnych technologii to nic trudnego. Dostęp do świata wysokiej kultury, kiedyś zarezerwowany dla nielicznych, stał się obecnie domeną każdego internauty. Dowodem na to jest Google Art Project, udostępniający aż 151 dzieł sztuki w rozdzielczości niekiedy powyżej jednego gigapiksela! Mało? na dokladkę dodamy, że 36 placówek (spośród 40) możemy dodatkowo zwiedzić za pomocą Google Street Viev. Wisienką na torcie niech będzie wiadomość, że wśród owych placówek znajdziemy m.in. Biały Dom, zaś zbiory wirtualnej kolekcji wzbogacono o dzieła wystawiane w Łódzkim Muzeum Sztuki lub Pałacu Wilanowskim.

Projekt pozwalania na przegladanie obrazów posortowanych według różnego rodzaju kategorii, oraz co stanowi novum, integrację z Google+. Dzięki temu możemy np. wybrać się do muzeum wraz z przyjaciółmi nie wychodzac z domu. Wszystko za pomocą usługi Hangouts, która pozwala na rozmowy wideo podczas przeglądania obrazów.

Categories: Google+

Leave a Reply