Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Na pozór bardzo do siebie podobne, strony w przciwieństwie do profili posiadają kilka dośc istotnych ograniczeń. Jakich? Zapraszamy do lektury.
Strony nie mogą dodawać osób do swoich kregów, zanim dana osoba nie doda strony jako pierwsza lub nie oznaczy jej jako obserwowanej.

To rozwiązanie nikogo nie dziwi – Google+ w przeciwieństwie do Facebooka, na wzór Twittera stawia na asymetryczna komunikację? Co to oznacza? Tyle, że osoby, które chcą czytać nasze posty nie koniecznie musza być przez nas dodane do profilu. Taką relację umożliwia status obserwatpora, co w przypadku profili pomaga zachowac porządek w swoich kręgach, umożlwiając jednoczesnie najbardziej ciekawym czytac nasze wpisy. W przypadku stron ten mechanizm ma jeszcze jedno istotne znaczenie – zapobiega on bowiem spamowaniu, które mogłoby mieć miejsce, jeżeli administratorzy stron dodawali by do swoich kręgów postronne osoby.

Strony mogą mieć różne kategorie, profile dedykowane są tylko dla osób

Rozwiązanie znamene nam m.in. z Facebooka. Po co? by uniknąć chaosu oraz zapobiec nadużywaniu praw przez strony;)

Strony mogą mieć wielu administratorów

Wiadome – kazdy sam osobiście zarzadza swoim prywatnym profilem. A jak jest ze stronami? W tym przypadku uprawnienia administratora mozemy dodac kilku osobom. Ale uwaga – tylko właściciel strony może ją usunąć;)
Różne ustawienia prywatności

W przypadku profilu sam na początku ustalasz jaki status prywatnosci nadac swoim danym. W przypadku stron takie ustawienia są domyślnie podane jako publiczne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by to zmienić.

Strony mają przycisk +1

A to znacznik, który pomaga w pozycjonowaniu nie tylko stron ale i tresci. Co ciekawe strony nie mogą plusować innych stron lub też wadomości w sieci;)

Inne aplikacje

Strony nie mogą brać udziału w grach na serwise, czy korzsać z usługi hangot na urzadzen mobilne.w pzeciiństwe ntmst do poli strony posiadają informacje na tema lokalizacji.

Categories: Google+

Leave a Reply