Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Trudno nazwać go nowością, ale nie sposób również niezauwazyć jego potencjału. Linkedin dynamicznie podbija krakowy rynek, stając sie realną konkurencją dla Glodenline w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Portal dotychczas znajdujący się głównie w centrum zainteresowania rekruterów stopniowo zaczyna być postrzegany przez internautów jako doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów zawodowych oraz poszukiwania pracy. Choć zalicza się on do sieci społecznościowych, trudno porównać go do Facebooka czy Google+. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – serwis skupia w jednym miejscu ponad 120 milionów wykształconych i wyspecjalizowanych użytkowników z ponad 200 krajów.

Dlaczego warto załyżyć profil na Linkedin? Oto kilka powodów:

Szukasz pracy

Seris pozwala na znalezienie nowej pracy – LinkedIn to nic innego jak ogromny katalog ofert dobrze płatnej pracy. Dodatkowo opcja aplikuj z Linkedin pozwala uniknąć przesyłania osobnego pliku z CV czy listem motywacyjnym. Wystarczy, że posiadasz starannie wypełniony profil i gotowe!

Wiesz gdzie aplikujesz

Dzięki linkedin możesz dowiedzieć się kilku informacji o danej firmie: dołączyć do grup, sprawdzić dokładne statystyki, komentarze zamieszczone przez byłych i obecnych pracowników.

Networking

Co to takiego? Networking to budowanie sieci kontaktów, znajomych, partnerów biznesowych. Linkedin pozwala na poszukiwanie partnerów, dostawców, współpracowników, freelancerów.

Promocja siebie i swojego biznesu

Jak – poprzez założenie profilu, udział w grupach oraz reklamy. Serwis wzorem Facebooka oferuje możliwośc uruchomienia kampanii reklamowej CPC. Choć koszty kampani wskazują na przewagę konkurenta, to jednak nalez pamietać, że społecznośc Linkedin to wykwalifikowani, wyszkoleni specjaliści, którzy w bardziej świadomy sposób nawiązują kontakt z reklamą.

 

Categories: Recenzje

Leave a Reply