Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Zmiany na Facebooku pociągnęły za sobą aktualizację interfejsu Gogle+. Nowe dodatki stanowią społecznościowe wtyczki dla pozostałych usług Gogle oraz czynią sam serwisu bardziej elastycznym i funkcjonalnym. A co nowego czeka nas na profilu Gogle?

Nowa nawigacja

Zmianie uległ sposób poruszania się po strumieniu. Zamiast dotychczasowych statycznych ikon w górnym pasku menu, aplikacje zostały przeniesione do dynamicznego paska po lewej stronie. Takie rozwiązanie pozwala przeciągać aplikacje w górę lub w usunąć aplikację, poprzez przesunięcie jej w obszar napisu „Więcej” lub poza niego, zaś po najechaniu myszką na niektóre ikony, możliwe jest wyświetlenie listy zadań związanych z daną aplikacją

Nowy strumień i lepsza edycja zdjęć

Modyfikacji dokonano również w obrębie strumienia i edytorów zdjęć. Wszystko po to, by połączyć użyteczność z pięknem oraz zwiększyć atrakcyjność publikowanych wpisów i zdjęć. Wprowadzone w tym obszarze zmiany dotyczą lepszej prezentacji zdjęć i filmów video, wprowadzenia strumienia kart, który ułatwia przeglądanie dyskusji i dołączanie do nich oraz nowy zbiór aktywności, pokazujący społeczność zgromadzoną wokół waszych treści.

 

Spotkania w Gogle+

Nowa strona Spotkania Gogle+ wykorzystuje funkcję Video. Dzięki nim znajdziemy zawsze aktualny wykaz zaproszeń od naszych znajomych, mamy szybki dostęp do wszystkich spotkań publicznych i spotkań na żywo, w sytuacji gdy chcecie poznać kogoś nowego, lub obejrzeć transmisję na żywo.

Do całości dołączono jeszcze kilka ciekawych dodatków, np. funkcję przeglądaj, dzięki której możemy sprawdzić co ciekawego i nowego dzieje się na Google+. Zdjęcia w nowych profilach są znacznie większe, a nowy czat publikuje wpisy w centrum wydarzeń.

A jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do obejrzenia filmu: http://www.youtube.com/watch?v=Zxbs5uqEjc0&feature=player_embedded

Categories: Google+

Leave a Reply