Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Tę zazwę warto zapamiętać – App Center, to otwarty już wkrotce sklep z aplikacjami na wszelkie możliwe urządzenia i platformy – zarówno desktopowe, jaki i na urządzenia mobilne wyposażone m.in. w system Android i IOS.

Aplikacje podobnie jak w przypadku AppStore wyeksponowane będą w formie tematycznych katalogów. App Center to sznasa dla polskich firm, które zajmują się tworzeniem aplikacji na Facebooka. Już niedługo swoje produkty będą mogły sprzedawać bezpośrednio z poziomu serwisu, co zdecydowanie zwiększu zasięg i zyski pochodzące ze sprzedazy tego typu programów. Niemniej, otwarcie sklepu sprawia, że aplikacje na Facebooku nie będą już darmowe, zaś dostęp do nich będzie możliwy po wniesieniu opłaty prawdopodobnie w formie abonamentu.

Otwarcie sklepu wprowadza pewne zmiany w obrębie regulaminu portalu. Zewnętrzmi deweloperzy, którzy chcą umieszczać swoje płatne aplikacje na Facebooku będa musieli dostosować się do nowych wytycznych.Co ciekawe strategia marketingowa zakłada, że aplikacje do pobrania z App Center mogą mieć swe źródło w konkurencyjnych serwisach, takich jak AppStore czy Google Play.

Categories: Facebook

Leave a Reply