Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Niektórzy mogli się z nią zapoznać już kilka dni temu, na oficjalną premierę przyjdzie nam jednak poczekać. Facebook jak na razie testuje nową aplikację Find Friends Nearby, której celem jest pomoc w nawiązywaniu kontaktu z osobami znajdującymi się w pobliżu użytkownika.

Jak na razie niewiadomo czy nowe narzędzie trafi na rynek, jednakże inżynierowie, którzy je stworzyli, widzą w nim ogromny potencjał. Find Friend Nearby to mobilna aplikacja, która pozwala na wyszukiwanie zalogowanych na FB osób znajdujących się w pobliżu użytkownika. By z niej skorzystać, wystarczy wejść na stronę : http://fb.com/ffn i aplikacja sama zacznie wyszukiwać inne osoby.

Jest tylko jeden warunek –  osoby te także muszą w danej chwili korzystać z tego narzędzia. Ponadto z narzędzia będzie można korzystać poprzez urządzenia mobilne, które mają stać się domyślną platformą, na jakiej się znajdzie.  Znalezionych w ten sposób ludzi można jednym kliknięciem dodać do znajomych. System korzysta z wbudowanych w większość smartfonów modułów GPS. Początkowo aplikacja miała nazywać się Friendshake, jednakże później postanowiono ją zmienić na Find Friends Nearby, którego skrót, według autorów, jest łatwiejszy do zapamiętania.

Już powstają pierwsze pomysły jak udoskonalić i uatrakcyjnić to narzędzie. Jeną z pierwszych propozycji jest wzbogacenie aplikacji o możliwość wyszukiwania osób o podobnych zainteresowaniach. O wszystkich parametrach aplikacji napiszemy wam szczegółowo jak tylko narzędzie oficjalnie wejdzie na rynek. Tymczasem trzymamy kciuki za powodzenie pomysłu!

Categories: Nowości

Leave a Reply