Social Tools – aplikacje społecznościowe

Aplikacje społecznościowe – Facebook, Google Plus, NK

Chyba nie ma użytkownika sieci, który nigdy nie korzystałby z wirtualnej mapy Google. Oprócz interaktywnego podglądu ulic można dodać do nich nowe warstwy, umożliwiające dodawanie punktów, nawigację, czy Street View. Podbne produkty na rynek wypuszczają już konkurencyjne firmy : Microsoft.

 

Najpierw Microsoft, który  od kilku lat próbuje konkurować z mapami Google’a, poprzez nawiązanie współpracy z Facebookiem, gdzie wykorzystywane są usługi Binga. Korzystając dodatkowo ze współpracy z Nokią, Microsoft postanowił wykorzystać doświadczenie i dopracowany produkt Nokii u siebie, w swoim systemie. Nowy produkty, dostępny na Windows Phone stanowi poważną konkurencję dla Google.

Chcąc zdystansować się od rywali Google rozszerzyło dostępność usługi Map Maker m.in. dla map Polski i Australii. Dzięki temu internauta może edytować mapy Polski tak, że wprowadzone przez niego oznaczenia będą po moderacji widoczne dla wszystkich na głównej mapie.

Kreator Map Maker (ang. Google Map Maker) to społecznościowe narzędzie, które pozwala użytkownikom własnoręcznie wprowadzać zmiany w mapach oferowanych przez firmę. Od środy korzystać z niego mogą również ci internauci, którzy chcą wprowadzać lub aktualizować informacje na mapie Polski.

Użytkownicy mogą aktualizować mapy o nie oznaczone dotychczas drogi, tory kolejowe ścieżki piesze i rowerowe, obiekty takie jak pomniki, stadiony, restauracje czy księgarnie. Mają też możliwość edytowania już wprowadzonych przez innych zmian.

Google zapewnia, że dzięki wykorzystaniu społeczności do kontroli wprowadzanych informacji uzyskuje dane, przydatne zwłaszcza w obszarach, gdzie zdjęcia satelitarne wysokiej jakości są jeszcze niedostępne lub istniejące dotychczas mapy – niedokładne. Dane wprowadzane przez nowych użytkowników są sprawdzane i modyfikowane przez tych bardziej zaawansowanych lub przez pracowników firmy.

Categories: Google+

Leave a Reply